ד"ר רוני נהוראי,

מקום עבודה
החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון
תפקיד
ראש תחום ניטור וממ״ג
דוא"ל
roni.nehoray78@gmail.com
תחומי לימוד
בוגר תואר ראשון, שני ושלישי במחלקה במסלול נוף (2005, 2008, 2014)

פרופיל אקדמי ומקצועי: בוגר תואר ראשון, שני ושלישי בתחום חישה מרחוק מלווינים במחלקה לג"ג וסביבה, אוניברסיטת בר אילן. החל דרכו המקצועית בתחום הגאודזיה, מדידות ומיפוי. שימש במשך כשבע שנים כעוזר הוראה במגוון קורסים בתחום חישה מרחוק ו-GIS, וכן כמילגאי של המכון הגיאולוגי. כיום ראש תחום ניתור וממ״ג בחברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון ומרצה במחלקה בקורס Autocad Map לשימור ותכנון. 

תחום המחקר: במסגרת לימודי התואר השני והשלישי ביצע מחקר על אפיון עכירות וטמפרטורת ים המלח באמצעות מדידות שדה וחישה מרחוק מלוויינים. רקע למחקר:  פני ים המלח הינם המשטח הנמוך ביותר בעולם, המאופיין במליחות, צפיפות וטמפרטורה מהגבוהות שבין גופי המים בכדור הארץ. ים המלח הוא אגם היפר-סליני (נמצא ברוויה ביחס למלח) וטרמינלי (סופי). בעשרות השנים האחרונות מאזן המים הפך לשלילי (ירידה של למעלה מ-1 מ'/שנה במפלס) כתוצאה משינויי אקלים ופעילות אנושית (סכרים ובריכות האידוי של מפעלי ים המלח). לירידת המפלס יש השפעות סביבתיות שונות המצריכות חיפוש אחר פתרונות. הפתרון שנבחר הוא כריית תעלה ממפרץ אילת לים המלח. מיהול של שני סוגי מים בעלי הרכב כימי שונה חייב להיבחן מכיוון שהוא יכול להשפיע על עכירות המים. נתוני לוויין מאפשרים מעקב סינופטי אחר השינויים המרחביים בתבניות של העכירות וטמפרטורת פני ים המלח. 

על המחלקה: אני חייב לציין בראש ובראשונה את הסגל במחלקה לג"ג שתמיד דיבר בגובה העיניים. כמו כן בתור אחד שעבר את כל המסלול מתואר ראשון, שני ושלישי, תמיד הרגשתי תחושת משפחתיות וחמימות והרגשה של בית שני. נהניתי מאוד מחוויית הלימודים והאווירה במחלקה.

אתר אישי

תאריך עדכון אחרון : 07/07/2022