שלחו לחבר

לימודי מזרח תיכון וגיאוגרפיה- להבין לעומק את המרחב

ניתוח תהליכים כלכליים, חברתיים ותרבותיים, גיאופוליטיקה, הסכמים סודיים, מזימות ואפילו נפט. גיאוגרפיה ומזרח תיכון - לא מה שחשבתם.

אם אתם מחוברים למה שקורה עכשיו, ורוצים לדעת מה הוביל אותנו למקום שבו אנחנו נמצאים היום, אם אתם רוצים להשפיע על החברה אבל גם להבין איך החברה משפיעה על הסביבה, אם מעניין אתכם להכיר תרבויות עתיקות ולחקור אותן בכלים טכנולוגיים מתקדמים- הגעתם למקום הנכון.

למה מזרח תיכון וגיאוגרפיה?

כאשר אנחנו מנתחים תופעה חברתית אנחנו צריכים להישען על ההיסטוריה והכרת המשתנים הפוליטיים מצד אחד, ועל התנאים הפיזיים כמו טופוגרפיה ואקלים מצד שני. הצורך בהכשרת חוקרים ובעלי מקצוע המסוגלים לבחון סוגיות ביחסי הגומלין בין האדם לסביבתו במבט רחב ואינטגרטיבי ולהציע כלים מעשיים לבחינה זו, הוביל אותנו לפתוח את המסלול המשולב של גאוגרפיה ומזרח תיכון.

האם זה מתאים לי?

בשילוב של מזרח תיכון וגיאוגרפיה תחשפו למגוון של תחומים וקורסים אשר יעמיקו בתהליכים היסטוריים וגם יתנו לכם כלים מחקריים וטכנולוגיים לעשייה בשטח. התכנית מתאימה למי שבוער לו להשפיע ולהיות מחובר למה שקורה ועבור מי שסקרן ללמוד על התהליכים ההיסטוריים שהובילו אותנו לנקודה בה אנו נמצאים היום.

השילוב אידאלי לאנשים המעוניינים לעבוד בתעשיית הביטחון ולהתעסק בסוגיות פוליטיות בוערות המתרחשות בימים אלה ממש, כמו החלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון, מו"מ מדיני, תכנית המאה ועוד.

מה עוד?

  • היום יותר מאי פעם, התמחות בתחום המזרחנות והגיאוגרפיה מציעה לסטודנט אפשרויות רבות לקריירות מגוונות, מרתקות ומאתגרות בממשלה, במערכת הביטחון, במחקר האקדמי, בהוראה, בתקשורת, בעסקים ועוד.
  • במחלקה מעבדות מתקדמות + מעבדות אלה מאפשרות לסטודנטים לרכוש מיומנויות עבודה מחקריות עם מכשור חדיש.
  • עבודה מעשית עם גורמי הביטחון לסטודנטים מצטיינים.

תאריך עדכון אחרון : 02/11/2020