אחד משלנו- גל רוזנברג

 גל רוזנברג
תאריך

הוא אוסף תקליטים, חובב מוזיקה ואוהב מאוד את הטבע, מכאן נגזר תחום הלימוד שלו, שכולל הרבה עשב (אבל לא מהסוג שעליו אתם חושבים).

 הכירו את גל רוזנברג, בן 31, סטודנט לתואר שני במחלקה לגיאוגרפיה וסביבה בתוכנית מדעי כדור הארץ וסביבה.

גל משיב על השאלון שלנו:

בחרתי ללמוד את התחום הזה כי
אחרי שסיימתי תואר ראשון בגיאוגרפיה ועשיתי הפסקה קצרה, החלטתי שזה התחום שבו אני רוצה להמשיך ולהעמיק. התחום המחקרי שמעניין אותי קשור בטכנולוגיה מתקדמת, בבחינת תופעות המתרחשות בקנה מידה רחב ובאופן שבו ניתן לרתום זאת לטובת הסביבה שלנו. היום אני מתמקד בתפוצת עשבים במערכות חקלאיות. המחקר הזה נעשה בשיתוף עם המעבדה לאפידמיולוגיה מרחבית בראשותה של ד"ר ליאור בלנק ממכון וולקני, ופרופ' ישי וינשטיין, ראש המסלול למדעי כדוה"א וסביבה בבר-אילן.

הדבר שאני הכי נהנה ממנו בלימודים
הסיורים. אין דבר יותר מלמד בעיניי מלצאת לשטח עם מרצה בעל ידע נרחב. לימוד תאורטי הוא דבר חשוב, אבל לא פחות מכך - לראות את הדברים ממקור ראשון. מבחינה לימודית, כמה ימי לימוד בשטח, שבהם חווים את המתרחש בחוץ, שווי ערך לסמסטר שלם בכיתה ויותר מכך. גם בפן האישי זאת חוויה, ומקומות שהלכתי בהם בעבר בצורה עצמאית קיבלו משמעות נוספת.

מה התוכניות שלך לעתיד?
אני נהנה מאוד מתחום המחקר שאני עוסק בו וייתכן שאמשיך להעמיק בו.

מה תיקח אתך לדרך אחרי הלימודים?
את דרך ההסתכלות ממספר נקודות מבט וחשיבותן של פתיחות ויצירתיות. הרבה פעמים במחקר הדרך ידועה ואת התוצאות ניתן לשער. דווקא כשהתוצאה הצפויה אינה מתקבלת, אפשר לצלול עמוק יותר ולגלות דברים מעניינים הרבה יותר מהתוצאה המובנת מאליה.

רוצים לדעת עוד על מסלולי הלימוד במחלקה לגיאוגרפיה וסביבה? היכנסו https://barilan360.info/geography-environment/

תאריך עדכון אחרון : 03/11/2020